28 / 04 / 17

5 książek, które zmobilizują Cię do działania

Każdy potrzebuje motywacji. Jedni idą pobiegać, drudzy czytają książki. Te motywacyjne wcale nie muszą ograniczać się w zakresie psychologii. Wystarczy że swoją treścią przedstawią niesamowite historie, które zainspirują innych. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie 5 książek biograficznych, które nie tylko są ciekawą lekturą, ale też zmobilizują Cię do pracy.

 

  1. Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE. Phil Knight

NIKE to marka, którą znają wszyscy. To jeden z najpotężniejszych gigantów na świecie, który opanował rynek  odzieży, obuwia i sprzętu sportowego, z roczną sprzedażą rzędu 30 miliardów dolarów. A kim jest Phil Knight? To człowiek, który kochał biegać i chciał to wykorzystać w swojej karierze zawodowej. Pożyczył kilka dolarów „na start” i stworzył jedną z najpotężniejszych marek na świecie. Warto poznać historię Phila Knighta, człowieka który miał Szalony Pomysł na biznes.

  1. Steve Jobs. Walter Isaacson

To wspaniała biografia napisana przy udziale Steve’a Jobsa. Autor oparł się na ponad 40 rozmowach z Jobsem, jego wywiadach, a także na wywiadach z rodziną. Książka jest niesamowitą opowieścią o życiu twórczego przedsiębiorcy, który zrewolucjonizował branżę komputerową i świat cyfrowy. To obowiązkowa pozycja dla każdego, od specjalisty do Prezesa Zarządu.

  1. Tu byłem. Tony Halik. Wlekły Mirosław

Wielbili go hipisi i podróżnicy. W całej Polsce, a potem na świecie pojawiły się napisy TU BYŁEM. TONY HALIK. Sprejem na murach, scyzorykiem na drewnie, ołówkiem na restauracyjnym stole. Wspaniała postać Tony’ego Halika doczekała się równie świetnej biografii. Mirosław Wlekły rozmawiał z wieloma ludźmi, odwiedził mnóstwo miejsc, aby w najlepszy sposób przedstawić Tony’ego Halika. Przemierzył blisko tysiące kilometrów na kilku kontynentach, rozmawiał z rodziną i przyjaciółmi podróżnika.  Od Argentyny po USA i Meksyk, aby przedstawić możliwie najbardziej prawdziwie i jednocześnie szaloną historię polskiego podróżnika.

  1. Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń! Nick Vujicic

Nick Vujcic to niezwykły człowiek. Schorzenie objawiające się brakiem kończyn nie przeszkodziło mu w prowadzeniu własnej firmy, podróżowaniu po całym świecie i napisaniu wielu książek motywujących innych. Do tego prowadzi różnego typu szkolenia, działalność charytatywną, a także uczy jak prowadzić wspaniałe życie. Inspirujące, prawda? Polecamy książki Nicka każdemu, kto potrzebuje dużej dawki motywacji.

  1. Elon Musk. Biografia twórcy PayPal, Tesla, SpaceX. Vance Ashlee

Ta książka to wspaniała biografia człowieka, który swoimi pomysłami zmienia nasz świat. Twórca PayPala, Tesla Motors oraz SpaceX (firma, która wysyła prywatne rakiety w kosmos). Żeby przekonać rząd, że pojawił się nowy gracz w wyścigu kosmicznym, zaparkował rakietę na trawniku przed siedzibą Federalnej Administracji Lotnictwa w Waszyngtonie. Odmówił Leonardowi DiCaprio egzemplarza elektrycznego Roadstera bo inni czekali w gigantycznych kolejkach. Każdy jego startup osiąga ogromny sukces i właśnie z tego powodu polecamy tą książkę.

 

 

 

Inne wpisy na blogu:

05 / 12 / 17

Kim są Baby Boomersi?

Baby Boomersi to najstarsze pokolenie na rynku pracy i jednocześnie […]

Nie jestem wytworem okoliczności. Jestem konsekwencją moich decyzji. Stephen Covey […]

BNI to międzynarodowa organizacja biznesowa, która powstała w Stanach Zjednoczonych […]