10 / 07 / 17

5 książek dla HR-owca, które może zabrać na urlop

HR to dziedzina, która cały czas się rozwija i jako specjaliści powinniśmy nad nią nadążać. Pomóc w tym mogą książki specjalnie skierowane do specjalistów. Tym samym przedstawiamy Wam naszą listę 5 must have dla HRowca.

 

  1. Przywództwo. Mity i prawda. Jeffrey Pfeffer

W książce dowiemy się, że brak skromności często pomaga odnieść sukces, autentyczność nie zawsze jest wskazana, a poleganie na wielkoduszności szefa może przynieść opłakane skutki. O dziwo te na co dzień sprzeczne tezy są poparte badaniami psychologicznymi i socjologicznymi. Książka oferuje praktyczne rady jak radzić sobie w różnych organizacjach. Polecamy ten tytuł wszystkim miłośnikom HR miękkiego.

 

  1. Jak radzić sobie z ludźmi, których nie da się znieść. Rick Brinkman, Rick Kirschner

Chyba każdy z nas był zmuszony do przebywania wśród ludzi, których nie lubimy. O tyle, ile w życiu prywatnym możemy tego unikać niemal w 100% to w życiu zawodowym nie zawsze. Bo co jeśli główny klient jest właśnie tym, którego nie znosimy? Albo kolega z działu z którym musimy na co dzień pracować? Właśnie dlatego polecamy poradnik „Jak radzić sobie z ludźmi, których nie da się znieść”.

 

  1. Wykorzystaj swoje silne strony. Marcus Buckingham.

To bestseller, który sprzedał się w milionach nakładów. Dlaczego? Otóż autor jako jeden z pierwszych zachęca do wykorzystywania swoich silnych stron. Wyjaśnia w jaki sposób wykorzystać swoje zalety i obrócić je w możliwie największy sukces. To obowiązkowa lektura dla coachów i managerów HR.

 

  1. Droga Toyoty. Jeffrey K. Liker

Toyota to jeden z gigantów światowych. Jednak jak każda marka musiała dojść do swojej władzy. Jaka była droga Toyoty? Otóż firma ma specyficzne podejście do zarządzania i jakości. Jakie? Przekonajcie się sami.

 

  1. Pięć dysfunkcji pracy zespołowej. Patrick Lencioni

Książka jest niezwykle wciągająca ze względu na odkryte przez autora pięć dysfunkcji stanowiących samo sedno przyczyn częstych trudności, jakie przeżywają zespoły ludzkie. Koncentruje się na niezwykle złożonym świecie zespołów ludzkich. Lektura jest obowiązkowa dla każdego, kto zarządza zespołem.

 

 

 

Inne wpisy na blogu:

05 / 12 / 17

Kim są Baby Boomersi?

Baby Boomersi to najstarsze pokolenie na rynku pracy i jednocześnie […]

Rynek uczelni wyższych coraz bardziej się rozrasta, co oznacza, że […]

W społeczeństwach zachodnich, w których przeciętna życia w zdrowiu wynosi […]