02 / 06 / 17 Relacja z XXXV edycji Ogólnopolskiego Kongresu Prawa Pracy w Rzeszowie

Podczas pierwszego dnia Ogólnopolskiego Kongresu Prawa Pracy odbyło się pięć fascynujących i mobilizujących prelekcji. Pierwszym prelegentem był Łukasz Chruściel, który poprowadził aż dwie prelekcje. Pierwsza z nich dotyczyła umów o pracę na czas określony po zmianach w 2016 roku, druga zaś nowych zasad wynagradzania za zlecenie i za wykonywanie usług, do których stosuje się zlecenie od 1 stycznia 2017 r. Następnie Beata Karbowska-Czyż opowiedziała Nowe zasady odwoływania się do sądu pracy od 1 stycznia 2017 r. Po przerwie lunchowej Paweł Wróbel wyjaśnił czym jest optymalizacja czasu pracy i jakie są najnowsze trendy w tej dziedzinie. Na końcu Paweł Ziółkowski zaprezentował prelekcję na temat zatrudniania cudzoziemców i delegowania pracowników do pracy zagranicą. W sposób klarowny wyjaśnił różnice pomiędzy delegacją, a oddelegowaniem, a także nakreślił najważniejsze aspekty planowanych zmian w styczniu 2017 roku.

Drugiego dnia Ogólnopolskiego Kongresu Prawa Pracy odbyły się warsztaty o tematyce „Jak poprawnie zatrudnić i zwolnić pracownika? Wybrane aspekty, nowe przepisy i planowane zmiany w 2017 roku. Warsztaty poprowadził Paweł Ziółkowski.

W ramach warsztatu uczestnicy poznali zgodny z Kodeksem Pracy proces zatrudniania i zwalniania pracownika. Prowadzący przybliżył ostatnie i planowane zmiany w przepisach, wskazał pułapki, a także korzyści wynikające z tych zmian. Paweł Ziółkowski odpowiedział na wszystkie pytania, rozwiał wszelkie wątpliwości, a także usystematyzował Państwa wiedzę.

Inne aktualności:

„Ta książka nie opisuje, lecz działa wraz z tobą, w […]

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w warsztacie KOMPENDIUM PRAWA […]

Razem z Wydawnictwem Marginesy mamy dla Was kilka książek. Dzisiaj […]