02 / 10 / 18 Reprezentanci Polski mistrzami świata!

Meksyk, Katowice, Turyn. 28 października, 21 września i 30 września. Te trzy miejsca i daty przejdą do historii polskiej siatkówki. Wczoraj Reprezentacja Polski zdobyła trzeci w historii tytuł Mistrzów Świata pokonując w finałowym meczu Brazylię 3:0 i tym samym obroniła tytuł sprzed czterech lat, gdy Polacy pod wodzą trenera Stephana Antigi pokonywali także Brazylijczyków 3:1. Jak dotąd ta sztuka udała się tylko trzem drużynom – wspomnianej wcześniej Brazylii, ZSRR oraz Włochom. Od wczoraj do zacnego grona siatkarskich potęg dołączyła również Polska.

Spotkanie z Brazylią to pokaz najlepszego kunsztu siatkarskiego w wykonaniu polskich siatkarzy. Kreatywność i finezja jaką zawsze prezentowali Brazylijczycy całkowicie zgasła przy radosnej siatkówce, którą w każdej akcji popisywali się Polacy. W naszej drużynie zagrało wszystko od przyjęcia, aż po atak na najwyższym poziomie i choć końcówka mogła przyprawić o nerwy najbardziej doświadczonych kibiców to ostatecznie ponownie zostaliśmy mistrzami świata.

W ekipie Heynena wystąpiło pięciu zawodników, którzy cztery lata temu także zagrali w „złotej” drużynie. Byli to Kubiak, Nowakowski, Zatorski, Konarski oraz rozgrywający Fabian Drzyzga. W tym roku to właśnie mistrzowie świata z Katowic stanowili trzon kadry do której w międzyczasie dołączyli przedstawiciele świetnych roczników 1995 i 1997 w postaci Artura Szalpuka, Aleksandra Śliwki, Jakuba Kochanowskiego i Bartosza Kwolka, a także nieco starszy środkowy Mateusz Bieniek. Wyniki naszych siatkarzy to także efekt świetnej atmosfery, którą było widać w trakcie meczów, ale i poza boiskiem. Duży wkład w mentalne przygotowanie kadry miał przede wszystkim nasz libero, a prywatnie bardzo pozytywny człowiek – Damian Wojtaszek, który wielokrotnie dawał swoimi wejściami impuls do walki. Podsumowując mistrzostwa nie sposób nie wspomnieć także o „one man show” w wykonaniu Bartosza Kurka, który w meczu z Brazylijczykami zdołał zdobyć 24 punkty, a przez całe mistrzostwa radził sobie z niemożliwymi do skończenia piłkami. Organizatorzy docenili ten fakt wręczając mu nagrodę MVP rozgrywek oraz wyróżniając także innych naszych graczy na poszczególnych pozycjach: Michała Kubiaka na pozycji przyjmującego, Piotra Nowakowskiego jako najlepszego środkowego oraz grającego jako libero Pawła Zatorskiego.

Mistrzostwa świata już za nami, ale to nie koniec emocji, a w zasadzie dopiero ich przedsmak! Jako dumny sponsor siatkarzy ONICO Warszawa serdecznie zapraszamy na warszawski Torwar w piątek 12 października gdzie będzie można zobaczyć w akcji nowych mistrzów świata – Bartosza Kwolka i Damiana Wojtaszka. Bilety na mecz z Cuprum Lubin do kupienia na stronie internetowej:

https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/onico-warszawa/?partner=onico

Fot: EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Inne aktualności:

12 kwietnia w Warszawie, w ADN Centrum Konferencyjne odbyła się […]

Już 25-26 maja odbędzie się Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy w […]