Specjalista ds. Księgowości
Sosnowiec Dodano: 2017-09-11

la naszego Klienta, firmy z branży technologicznej, poszukujemy Kandydata na stanowisko:

Zakres obowiązków:
•Dokonywanie zapisów w księgach Spółki na podstawie dowodów księgowych,
•Uzgadnianie stanu faktycznego aktywów i pasywów oraz ich wycena bilansowa,
•Odpowiedzialność za z zamykanie okresów sprawozdawczych,
•Wsparcie procesów budżetowych,
•Prognozowanie przepływów finansowych,
•Wyjaśnianie problemów podatkowych,
•Udział w tworzeniu i aktualizowaniu wewnętrznych procedur księgowych,
•Prowadzenia Rejestru Środków Trwałych i Wartości Niematerialnych i Prawnych z uwzględnieniem uregulowań UoR, MSR/MSSF i przepisów podatkowych,
•Udział przy sporządzaniu Dokumentacji Cen Transferowych i gromadzeniu dowodów świadczenia usług,
•Rozliczanie leasingów,
•Opracowywanie sprawozdań do NBP,US oraz GUS i współpraca z innymi podmiotami zewnętrznymi ( m. in. urzędy, kancelarie podatkowe i prawnicze),
•Udział w rozliczaniu podatku VAT oraz CIT i przygotowaniu informacji podatkowej
•Gromadzenie dokumentacji księgowej oraz jej archiwizacja.
•Udział w sporządzaniu sprawozdań i analiz finansowych oraz przygotowywaniu innych dokumentów finansowych,
•Współpraca z innymi działami oraz jednostkami zagranicznymi;

Wymagania:
•Wykształcenie wyższe kierunkowe (m.in. ekonomia, finanse i rachunkowość),
•Minimum 5 – letnie doświadczenie na podobnym stanowisku,
•Bardzo dobra znajomość przepisów podatkowych, UoR i MSR/MSSF,
•Znajomość narzędzi SAP,
•Dobra znajomość języka angielskiego,
•Komunikatywność i umiejętność pracy w grupie,
•Umiejętność organizacji pracy,
•Rozwinięte zdolności analityczne,
•Terminowość i skrupulatność;

Oferujemy:
•Atrakcyjne wynagrodzenie w oparciu o umowę o pracę,
•Prywatne ubezpieczenie emerytalne,
•Szkolenia,
•Stabilną pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie;

Wszystkim kandydatom gwarantujemy całkowitą dyskrecję. Jednocześnie zastrzegamy sobie możliwość kontaktu tylko z wybranymi Kandydatami.

Na dokumentach aplikacyjnych prosimy zamieścić poniższą klauzulę:
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w niniejszej ofercie pracy, dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. O ochronie danych osobowych, Dz. U. Nr. 133 poz. 883)"