Każdy z nas chce cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Co więcej, wiele osób nie ma możliwości skorzystania z darmowej opieki zdrowotnej w swoim miejscu zamieszkania.
Alternatywą jest skorzystanie z prywatnych gabinetów, których działa obecnie naprawdę sporo. Niestety, ich ceny bywają wysokie. Do tego stopnia, że często w głowach pacjentów pojawia się pytanie ile zarabia dentysta w Polsce. Dlatego też postanowiliśmy na nie odpowiedzieć. Czy decydując się na skorzystanie z profesjonalnej, prywatnej opieki stomatologicznej faktycznie przepłacamy? 

Ile zarabia dentysta w Polsce?

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nie istnieje jedna odpowiedź na pytanie ile zarabia dentysta w Polsce. Wszystko zależy bowiem od tego, czy pracuje w placówce publicznej czy też w prywatnej klinice oraz od jego wieku i specjalizacji. Niemniej jednak można podać szacunkowe zarobki dla każdej z grup stomatologów. Obecnie możemy określić zarobki stomatologa o specjalizacji ogólnej na ok 3300 złotych zaś doktora ze specjalizacją na ponad 4000.
Warto również wspomnieć o tym, że wraz ze wzrostem doświadczenia wynagrodzenie stomatologów rośnie. Dlatego też nie brakuje lekarzy, których zarobki wynoszą od 5000 do 8000 tysięcy złotych. 

Co wpływa na cenę usług dentystycznych?

Czy oznacza to jednak, że płacąc za wizytę dentystyczną składamy się wyłącznie na wynagrodzenie lekarza? Oczywiście, że nie. Musimy mieć świadomość, że leczenie dentystyczne wymaga dbałości o każdy, najmniejszy nawet szczegół. Koszt utrzymania specjalistycznego sprzętu i akcesoriów, ich odkażanie, materiały uzupełniające, leki, środki znieczulające – to tylko niektóre ze składowych ceny usługi w klinice dentystycznej. Nierzadko konieczna jest również dodatkowa diagnostyka (np. badanie RTG). Dlatego też ceny leczenia stomatologicznego są jak najbardziej uzasadnione. Mimo to, warto zadbać o to, by w danej cenie otrzymać jak najbardziej profesjonalną pomoc. 

Jak znaleźć dobrą klinikę dentystyczną?

Wiedząc ile zarabia stomatolog w Polsce wiele osób rezygnuje z usług prywatnych. Czy jednak słusznie? Jak się okazuje, nie do końca. W wielu klinikach możemy bowiem za podobną cenę liczyć na znacznie większy poziom usług. Przykładem może być klinika stomatologiczna Implantis w Krakowie. To miejsce, w którym znajdziemy nie tylko najwyższej klasy specjalistów, ale również nowoczesny sprzęt, wyposażenie oraz najwyższej jakości materiały wypełnieniowe i protetyczne. Jak jednak znaleźć taką klinikę? To proste. Warto zapoznawać się zarówno z treściami na stronie internetowej danego gabinetu, jak i z opiniami pacjentów, które znaleźć możemy na stronie Google czy na tematycznych forach i portalach. Bazując na doświadczeniu innych osób bez trudu znajdziemy miejsce, w którym warto leczyć swoje zęby. 

Podsumowując, może wydawać się że to ile zarabia dentysta w Polsce to naprawdę duże kwoty. Niemniej jednak musimy mieć świadomość, że płacimy nie tylko za wykonaną pracę, ale również za specjalistyczną wiedzę, którą dysponuje lekarz. Dzięki temu, że przez lata studiów i praktyk zdobył odpowiednie doświadczenie możemy czuć się pewnie i cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj