Gdy składasz zamówienie w drukarni online, zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii związanych chociażby z bezpieczeństwem danych czy brakiem jakichkolwiek dodatkowych opłat. To, w jaki sposób drukarnia komunikuje się ze swoimi klientami, szczególnie tymi, którzy nie posiadają wiedzy o poligrafii, także jest bardzo ważne.

Na co zwrócić uwagę podczas składania zamówienia w drukarni internetowej?

Hipotetyczna sytuacja: jesteśmy na stronie drukarni online i planujemy złożyć zamówienie na kilkanaście designerskich plakatów. Być może chcemy je później rozdać rodzinie i znajomym, być może jesteśmy pośrednikiem i składamy zamówienie dla jednego z naszych klientów, który później umieści te plakaty w swoim biurze. Na jakie aspekty funkcjonowania drukarni warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Komunikacja z klientem

Nie każdy nowy klient, który zamierza skorzystać z usług drukarni, specjalizuje się w poligrafii. Zwróć zatem uwagę na to, jak drukarnia komunikuje się z klientem. Dostęp do najważniejszych informacji, dotyczących na przykład zamówienia czy przygotowaniem pliku do druku, powinien być możliwie łatwy. Najlepiej z poziomu strony głównej – odpowiednie zakładki dotyczące niniejszych kwestii powinny być widoczne tuż po wejściu na witrynę. Ważne, aby całość była spisana możliwie prostym językiem, bez specjalistycznego żargonu.

Możliwość długoterminowej współpracy

Jeżeli jesteś pośrednikiem lub pracujesz dla agencji reklamowej albo wydawnictwa, powinieneś mieć możliwość ze skorzystania ze specjalnych warunków współpracy. Regularne dostarczanie zleceń za zniżkę na wydruki to uczciwa transakcja.

Kwestie dotyczące płatności

Brak jakichkolwiek ukrytych kosztów związanych z wydrukiem jest oczywistością. Podobnie jak możliwość skorzystania z różnych form płatności. Jeżeli dodatkowo istnieje możliwość darmowej dostawy kurierskiej, i to bez względu na wielkość zamówienia, to tym lepiej dla Ciebie.

Brak restrykcyjnych zasad dotyczących korzystania z usług drukarni

Możliwość skontaktowania się z drukarnią nie tylko telefonicznie czy za pomocą mediów społecznościowych, lecz także e-mailem lub formularzem kontaktowym, jest oczywistością. Ważne jest również, aby móc dokonywać zamówień bez konieczności rejestracji na stronie. Możesz nie chcieć zakładać kolejnego konta w kolejnej witrynie i nie powinno to w żaden sposób ograniczać możliwości współpracy.

Bezpieczeństwo prawne oraz informacyjne

Drukarnia, z którą zamierzasz współpracować, powinna być zarejestrowana na terytorium Polski. Jakiekolwiek informacje, które przesyłasz przez witrynę podczas składania zamówienia, powinny być szyfrowane za pomocą certyfikatu SSL.

Internetowa drukarnia HexDruk spełnia wszystkie wyżej wymienione warunki. Sprawdź jej ofertę już dziś!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj