Zakładając działalność gospodarczą należy podać siedzibę firmy. Nie dla każdego taka konieczność jest korzystna, dlatego sporo podmiotów sięga po rozwiązanie, jakim jest biuro wirtualne. Jet to szczególnie przydatna opcja dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, ale także freelancerów czy nowo utworzonych firm. Wirtualne biuro to oszczędność, związana z brakiem konieczności utrzymywania fizycznego pomieszczenia a także możliwość podania adresu w prestiżowym miejscu w stolicy. Jakie korzyści daje jeszcze biuro wirtualne?

  1. Wirtualne biuro – co to jest?
  2. Biura wirtualne – zalety
  3. Jakie usługi oferuje wirtualne biuro?
  4. Dlaczego posiadanie adresu jest konieczne?
  5. Wirtualne biuro – dodatkowe korzyści

Wirtualne biuro – co to jest?

Wirtualne biuro to adres na siedzibę spółki, pod którym można ją zarejestrować a także prowadzić działalność. Obsługuje ono wszelką korespondencję, docierającą do firmy, a także umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych. Biuro wirtualne Warszawa to doskonała lokalizacja w prestiżowym miejscu, jakim jest stołeczne Śródmieście. Dzięki temu kontrahent wie, iż nawiązuje kontakty handlowe z poważną firmą. Brak fizycznej przestrzeni biurowej jest korzystny zwłaszcza dla firm, które do prowadzenia działalności gospodarczej nie wymagają osobistego kontaktu z klientem, ale jednocześnie potrzebują adresu, który na ich postrzeganie ma duży wpływ. Do dyspozycji użytkowników wirtualnego biura jest także fizyczne pomieszczenie, które można wynająć na określony czas w celu przeprowadzenia rozmów przy realizacji szczególnie istotnych kontraktów lub na czas kontroli skarbowej.

Biura wirtualne – zalety

Biura wirtualne to rozwiązanie, z którego korzysta wiele firm, nawet z miejsc odległych od wirtualnego adresu. W miejscu, w którym jest zarejestrowana działalność przedsiębiorcy pojawiają się tylko na czas prowadzenia ważnych negocjacji, pozostała obsługa biura przeprowadzana jest całkowicie zdalnie. Istnieje także możliwość skanowania przychodzącej korespondencji i przesyłania jej za pomocą poczty email na firmową skrzynkę Prestiżowy adres, pod którym znajduje się wirtualna siedziba, zwraca również uwagę potencjalnego klienta i działa pozytywnie na postrzeganie takiej firmy, która ma lokalizację w centrum stolicy. To także znaczna redukcja kosztów – podsiadając dobry adres na siedzibę działalności gospodarczej użytkownik nie ponosi opłat za sprzątanie i obsługę biura, czynszu czy mediów. Jedyną opłatą, którą należy uiścić jest niewielki, comiesięczny abonament, z uwzględnieniem dodatkowych usług, jeśli na taką opcję wynajmujący się zdecyduje. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, dzięki któremu za niewielką cenę przedsiębiorstwo posiada przyciągający zainteresowanie adres siedziby spółki.

Jakie usługi oferuje wirtualne biuro?

Dla przedsiębiorców, którzy chcą posiadać adres dla firmy w Warszawie, istotny będzie rodzaj umowy. Sporo firm, oferujących wirtualne biura jest jednocześnie najemcami budynków w stolicy, dlatego mogą zaoferować klientom jedynie podnajem. Firma biurowirtualnewarszawa.pl jest właścicielem wynajmowanych przez siebie pomieszczeń, dlatego podmioty, chcące skorzystać z oferty i posiadać adres KRS w jej siedzibie otrzymują umowy najmu. Umowa zawierana jest na czas nieokreślony, z miesięcznym okresem wypowiedzenia i opłatą wnoszoną co miesiąc. W skład abonamentu wchodzi dostęp do fizycznego biura przez 5 godzin w miesiącu, obsługa poczty (z możliwością wykonywania skanów przychodzących przesyłek za dodatkową opłatą) oraz wirtualnym sekretariatem. Wirtualne biuro to również stołeczny numer telefonu oraz adres na siedzibę firmy w Warszawie.

Dlaczego posiadanie adresu jest konieczne?

Na podstawie ustawy o działalności gospodarczej z roku 2015 adres dla firmy, pod którym prowadzona jest działalność jest wymagany i należy go podać przy rejestracji. Jest to rozwiązanie dość archaiczne, gdyż niektóre podmioty (zwłaszcza małe, jednoosobowe firmy oraz freelancerzy) nie chcą podawać adresów będących jednocześnie ich miejscem zamieszkania. W dodatku obecnie wszystkie firmowe dokumenty mogą być zachowane w pamięci komputera w wersji elektronicznej, a niezbędne dla funkcjonowania czynności przekazane do wykonania księgowemu. Posiadanie siedziby jest jednak niezbędne w przypadku kontroli z Urzędu Skarbowego, lecz wirtualne biuro, dzięki możliwościom, jakie daje dostęp do stacjonarnej siedziby przez kilka godzin w miesiącu, i taki problem pozwala rozwiązać.

Wirtualne biuro – dodatkowe korzyści

Posiadanie adresu w stolicy oraz obsługa korespondencji i rozmów telefonicznych to nie jedyne usługi, oferowane przez wirtualne biura. Początkujący biznesmeni często mają problemy podczas założenia firmy, gdyż mimo sporych ułatwień nadal jest to dość skomplikowane. Wirtualne biuro oferuje pomoc nie tylko rozpoczęciu własnej działalności, ale także obsługę księgową i dostęp do fizycznego biura oraz sali konferencyjnej. Ze względu na posiadanie siedziby firmy poza miejscem zamieszkania, możliwe jest uzyskanie korzystnych odliczeń od podatku VAT, między innymi ze względu na zakup samochodów, oraz od paliw. Wirtualne biuro to duże ułatwienie dla każdego przedsiębiorcy, dlatego warto skorzystać z takiej usługi, by podnieść prestiż i zwiększyć komfort pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj